otobüs bileti

otogar

Otobüs Bileti > Otobüs Firmaları > Özlem Cizre Nuh Turizm

Özlem Cizre Nuh Turizm

Özlem Cizre Nuh Turizm Özlem Cizre Nuh Turizm 1986 yılında Cizre’de kurulmuş bir otobüs firmasıdır. Güneydoğu Anadolu bölgesinde ki sektörde enler arasında olan Özlem Cizre Nuh Turizm, konforu, güvenliği, kaliteli hizmeti, güler yüzlü çalışanları ile harmanlayıp yola çıkıyor. Yolcularının memnuniyetini ön planda tutan firma öneri ve şikâyetleri özenle dinleyerek kendini geliştirmektedir. Bölgedeki yolların elverişsiz olmasından dolayı en son model araçlarla ve dikkatli çalışanları ile yolcuları güvenle taşımaktadır. Yolcu taşımacılığı yanında yurtiçi ve yurtdışı tur düzenleyen ve araçlarını özel organizasyonlar için kiralayan firma tercih edilenler listesinde üst sırada bulunmaktadır. Adana, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İzmir, Malatya gibi birçok şehirde şubesi bulunan firmanın otobüs biletilerini bu şehirlerde bulunan otogarlardaki Özlem Cizre Nuh Turizm acentalarından temin edebilir, güvenli ve keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Cizre’nin tarihi M.Ö. 2000 yılına kadar uzanmaktadır. Babil, Arap, Asur, Pers, Selevkos, Sasaniler, Emevi ve Abbasiler gibi birçok medeniyete ev sahipli yapan Cizre 1962 yılında Osmanlı topraklarına katılmıştır. Eski ipek yolunun Cizre’den geçmesinden dolayı şimdi olduğu gibi geçmişte de önemli bir ticari kapı halindeydi. Toprakları verimli, bağ bahçeleri bol ve bereketli olan Cizre’de bol kazançlı bir üretim olmaktaydı. Milli mücadele döneminin ardından kendini sürekli geliştiren Cizre bugün oldukça modern bir ilçedir. Ayrıca sınır kapısına yakın olduğu için önemli bir ticaret bölgesidir Cizre. Zengin tarihi ve kültürel yapı bakımından oldukça zengindir. Kırmızı medrese, Ahmet El Cezeri türbesi, Cizre ulu camii, Şehrin etrafını saran surlar ve Nuh’un gemisinin indiği rivayet edilen Cudi Dağı mutlaka görülmesi gereken yerlerdir.

Tarihe ve sevdiklerine yapacağınız bu yolculukta Özlem Cizre Nuh turizmin otobüs seferlerini, otobüs biletleri, bilet fiyatlarını otogar.com’ dan sorgulayabilir, çağrı merkezimizi arayarak bilgi edinebilir, online işlemle biletinizi temin edebilirsiniz. Keyifli bir yolculuk geçirmenizi kendine vizyon edinmiş Özlem Cizre Nuh turizmi ve otogar.com ‘u tercih ettiğiniz için teşekkür eder iyi yolculuklar dileriz.