otobüs bileti

otogar

Otogar > Kullanım Şartları

Kullanım Şartları

Kredi Kartı Güvenliğinin ve Kişisel gizliliğinizin sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.
Otogar.com’u ziyaret ettiğiniz veya bilet satın almak istediğiniz zamanlarda periyodik olarak lütfen bu sayfayı okuyunuz. otogar.com’u ziyaret etmek veya bilet satın almakla, bu sitenin kullanılmasına ilişkin koşulları, gizlilik politikasını ve site ile ilgili tüm cari kanunları, yönetmelikleri ve mevzuatı açıkça kabul etmiş sayılırsınız.

Tanımlamalar

"OTOGAR" : OTOGAR Turizm Bilişim ve Ticaret Limited Şirketi, www.otogar.com, online bilet hizmeti, cep telefonları ve her türlü benzeri elektronik ortamda kullanılan OTOGAR mobil ve online bilet hizmetlerini de kapsayan tüm içeriği ifade eder.
"Kullanıcı" : otogar.com'u ziyaret eden ve/veya bilet alan kişiyi ifade eder.
“Hizmet” : Kullanıcının otogar.com ve/veya mobile uygulamaları üzerinden bilet satın alma işlemini ifade eder.

OTOGAR Kullanım Şartları

OTOGAR sitesini ziyaret ettiğinizde, ziyaretinize ait genel nitelikte, kişisel olmayan bazı bilgiler toplanıp kaydedilebilir. Bu bilgiler içinde, ziyaretinizin zamanı ve süresi, sitede izlenen sayfalar ve bizim sitemize gelmeden hemen önce ziyaret edilen sitenin bilgisi de bulunabilir. Bu bilgiler sadece, site aktivitesini ölçmek ve sitemizi geliştirecek fikirler üretebilmek için kullanılır. Sitemiz tüm ziyaretçilerin kullanımına açık olmakla birlikte, sadece üyelerine tanınan bazı ayrıcalıklar da içermektedir. OTOGAR sitesi üzerinden para kazanmak üzere, nakit veya taksitli alışveriş yapmak bunların başlıcalarıdır. Bu bölümleri kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekecektir.

Kişisel Bilgiler

OTOGAR, üyelerin katılımıyla zenginleşecek, paylaşımcı ve katılımcı bir bilet satış internet sitesi olmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda sizleri tanımak ve tercihlerinizi takip etmek amacıyla, sitemize üye olurken kendinize ve ilgi alanlarınıza dair kişisel bilgileri bizimle paylaşmanız istenebilir.

İstediğiniz takdirde onay vererek bizimle paylaşacağınız bu bilgiler, bilet satın alma işlemi gerçekleştirdiğiniz takdirde yalnızca otobüs firması ve seyahatiniz için gereken kurumlar ile paylaşılacak ve başka hiçbir kişi ya da şirketle paylaşılmayacaktır. Bunun yanında, OTOGAR ile paylaştığınız bilgiler sadece ilgi alanlarınıza yönelik haber ve etkinlikler sunmak, sizi sitemizdeki yeniliklerden ve etkinliklerden haberdar etmek için kullanılacaktır.

Kişisel bilgilerinizi bizimle paylaşmak ve sitemize üye olmak, sizin istek ve onayınızla gerçekleşecektir. İstediğiniz takdirde, sitedeki bilgilerinizi güncelleyebilir, e-posta iletişim onaylarınızı iptal edebilirsiniz. Sizden bilgi talep ettiğimiz her durumda, zorunlu olarak vermenizi istediğimiz bilgileri açık bir şekilde tanımlayarak, bu bilgileri değiştirme ve iptal etme hakkını size tanıyacak ve ne şekilde kullanılacağı hakkında bilgivereceğiz.

Değişiklik Hakları

OTOGAR, gelişen şartlar dâhilinde herhangi bir zamanda kullanım koşulları ve gizlilik politikasında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. OTOGAR herhangi bir zamanda hizmet bedeli eklemek de dâhil olmak üzere Kullanım Şartlarına yeni eklemeler yapabilir.

Bu eklemeler, değişiklikler, düzenlemeler, ya da iptaller ilan edilir edilmez OTOGAR’da yayınlanacak, ayrıca Kullanıcının kayıt esnasında vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda en etkin yöntemlerle bildirimler yapılacaktır.

Bu yüzden Kullanıcıya ilgili gelişmelerin bildirilebilmesi için kayıt esnasında verdiği bilgilerin doğru olması gerekmektedir, aksi takdirde her türlü sorumluluk Kullanıcıya ait olacaktır. Kullanıcı, OTOGAR’ı kullanmakla bu olası değişiklikleri ve düzenlemeleri de kabul etmiş sayılır.

Bilgilerin Korunumu

OTOGAR, sizinle ilgili hiçbir kişisel bilginizi web sitesinde barındırmaz. Saklanan bilgiler tamamen istatistiksel bilgiler olup hiçbir kişisel bilgi içermez. Tüm kişisel bilgileriniz güvenli bir alanda saklanmaktadır. Kredi kart numaralarınız en yeni e-ticaret teknolojisi kullanılarak şifrelendirilir ve satın alıp işlemi sırasında kullanılır, kesinlikle kayıt edilmez. OTOGAR veri güvenliği sistemleri kullanılmaktadır. Bu amaçla OTOGAR “COMODO EV SSL” in güvenlik kapsamı içindedir. Güvenli sunucu yazılımımız (SSL) endüstri standartlarında olup, kredi kartı işlemleriniz için en güvenilir güvenlik sistemidir.

Buna rağmen, bilet satın alma işlemlerinde, kredi kartı bilgileriniz daha sonraki bilet alışlarınızda işlemlerin hızlanması ve kolay kullanım için sistemimiz üzerinde kayıt altında tutulabilir.

Eğer ortak bir bilgisayar kullanıyorsanız ve üye girişi yaptıysanız, işlemleriniz tamamlandıktan sonra çıkış işlemi yapmanız gerekecektir. Aksi takdirde üyelik işlemleriniz ya da satın almış olduğunuz hizmet üzerinde 3. kişiler tarafından yapılabilecek işlemlerden OTOGAR sorumlu olmayacaktır.

Üçüncü bir tarafın kimliğinizin ifşasını talep eden bir mahkeme celbi veya diğer bir yasal evrakla başvurması halinde, dosyalarımızda yer alan en son adresinizi kullanarak durumu size bildirmek için makul bütün çabalar gösterilecektir. Bu durumda, kayıtlarda bulunan irtibat bilgilerinizin güncel olmamasından veya başka şekillerde size bildirimde bulunulamayacak durumda olmamızdan OTOGAR sorumlu olmayacaktır.

İflas, yediemin tayini veya mülkiyetin diğer şekillerde devri halinde irtibat bilgileriniz halefe devredilecektir.

OTOGAR, kamu güvenliğinden sorumlu resmi makamlarla talepleri halinde kişisel bilgilerinizi paylaşma hakkını daima saklı tutar.

Sağlanan İçerikler ve Diğer Site Linkleri

OTOGAR’ın sunduğu içeriğin bazı bölümleri, 3.kişiler tarafından sağlanmaktadır. Sitede belirtilen düşünce, tavsiye, hizmet, öneri ve diğer içeriğin sağlayıcısı üçüncü kişiler olduğu durumlarda, OTOGAR bu bilgilerin bütünlüğünden, kullanışlılığından ve doğruluğundan sorumlu değildir.

Ayrıca, bu sitede diğer sitelerin linkleri bulunabilir. OTOGAR, bu web sitelerinin gizlilik uygulamaları, içerikleri ya da üçüncü tarafların gizlilik politikaları ve uygulamalarından sorumlu değildir.

İlgili Kurumlar, İptaller, Ertelemeler ve İadeler

OTOGAR, anlaştığı kişi, kurum ya da kuruluşlar adına sözleşmelere istinaden bilet satmaktadır.

OTOGAR, sağladığı hizmet konusunda üretim firması garantisi, ortalama kalite garantisi dâhil fakat bununla sınırlı olmayan belirli bir garanti vermez. Site ve içeriği "olduğu gibi" esasında sunulmaktadır.

Anlaşma yapılan kişi, kurum ya da kuruluşun bilet satış politikaları ve yapılan sözleşmeler doğrultusunda, OTOGAR’ın satılan bir biletin bedelini ve eğer alındıysa hizmet bedelini iade etmesi söz konusu değildir.

Anlaşma yapılmış ve OTOGAR üzerinden bileti satılmış olan kişi, kurum ya da kuruluş muhtelif sebeplerle hizmeti Kullanıcıya vermeyebilir veya erteleyebilir. Hizmetin herhangi bir şekilde iptal edilmesinden OTOGAR sorumlu değildir. Bu gibi durumlarda detaylı bilgi alabilmek için OTOGAR ile temasa geçmeniz gerekmektedir.

Gününde ve saatinde kullanılmayan biletler geçersiz olup, OTOGAR’ın bilet bedeli ve hizmet bedeli iadesi ve/veya değişikliği yapması mümkün değildir. Gün ve saatinde kullanılmayan biletlerin iadesi için OTOGAR sorumlu tutulamaz.

OTOGAR ile birlikte OTOGAR'ın ortakları, çalışanları ya da içerik sağlayıcıları, sebebi ve süresinden bağımsız olarak OTOGAR'da ortaya çıkabilecek olası hata ve kasıtsız ihmallerden, kusurlardan veya bilgi eksikliğinden, kullanıcının maruz kaldığı kesintiden veya gecikmeden dolayı meydana gelebilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Tüm bu kuruluşlar ya da kişiler, 3.şahısların hasar ve zarar iddialarından, cezalandırıcı tazminat veya indirekt zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez.

Kullanıcı İlişkileri

OTOGAR, herhangi bir seferin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya ziyandan dolayı sorumluluk kabul etmez. Kullanıcı, OTOGAR’ın diğer kullanıcılarının usulsüz ve saldırgan davranışları, hakaretleri konusunda sorumlu tutulamayacağını kabul eder. OTOGAR, genel ahlak ve toplum kurallarına uygun davranmayan kullanıcıların üyeliklerini iptal etme hakkını saklı tutmakla birlikte, bu tür ilişkilerinden meydana gelebilecek zarardan Kullanıcının kendisi sorumludur.

Fikri Mülkiyet Hakları

OTOGAR, bazıları kendine, bazıları ise üçüncü şahıslara ait telif hakkına konu olan metin, fotoğraf, grafik, ses müzik dâhil bilgi ve materyalleri barındırmaktadır. Bu içerik, bilgi ve materyallerle ilgili eser/derleme olarak telif hakkına sahiptir. Kullanıcı sadece kişisel kullanım için kopya hakkına sahip olduğunu kabul eder ve OTOGAR’ın yazılı izni olmadan içerik ve materyallerde değişiklik yapamaz, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yayınlayamaz, satamaz ve yasal olmayan şekilde kullanılmasına yardım edemez.
Aynı zamanda Kullanıcı OTOGAR’ın çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya yöntem kullanmayacağını da kabul etmektedir. OTOGAR, her türlü izinsiz müdahale ve/veya uygulama karşısında yasal yaptırımları kullanma hakkını saklı tutar. Kullanıcı siteyi kullanmakla site ile ilgili herhangi bir uyuşmazlık çıkması halinde bu uyuşmazlığın Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına tabi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul eder. OTOGAR, Kullanıcılarının güvenliğini en yüksek seviyede tutabilmek için en yeni ve en iyi önlemleri sürekli araştırmakta ve etkin çözümlerini uygulamaya çalışmaktadır.

İletişim

Kullanıcı, OTOGAR ile iletişime geçmek istediğinde aşağıda belirtilen yolları kullanabilecektir.
Ticari Ünvan: Otogar Turizm Bilişim ve Ticaret Limited Şirketi
Vergi Dairesi: Kırklareli
Vergi Numarası: 649 053 30 77
Sicil No: 4411
Mersis No: 0649053307700015
E-Posta: [email protected]
Telefon: 0850 885 11 55
Adres: Karakaş Mahallesi Manolya Sokak Ordu Rezidans No 4 - Merkez / KIRKLARELİ

OTOGAR Turizm Bilişim ve Ticaret Limited Şirketi