otobüs bileti

otogar

Otobüs Bileti > Otobüs Firmaları > Özgül Bafra Turizm

Özgül Bafra Turizm

Özgül Bafra Turizm Özgül Bafra Turizm 1989 yılında kurulmuş, kurulduğunda ismi Özlem Bafra olan otobüs firması 1999 senesinde adını Özgül Bafra Turizm olarak değiştirmiştir. Samsun’un Bafra ilçesi merkezli firma Afyon, Ankara, Bursa, Çorum, Düzce, Eskişehir, Giresun, İstanbul, İzmir, İzmit, Kırıkkale, Ordu, Rize, Trabzon, Uşak güzergâhında günlük seferler düzenlemekte. Kıymetli vakitlerinize uygun oluşturulmuş otobüs saatleri, otobüs bileti alımında birçok otogarda bulunan yazıhaneleri ve online bilet hizmetiyle sizlere hizmet vermektedir. Erken rezervasyon fırsatları, kampanyalı bilet fiyatları ile güveni ve konforu ucuza satın almak için Özgül Bafra Turizmi tercih edin.

Samsun’a 36km uzaklıkta olan Bafra Samsun’un en büyük ilçesidir. Karadeniz kıyısında bulunan Bafra Kızılırmak’ın bereketinden nasibini almıştır. Yemyeşil ormanları tertemiz havasıyla Karadeniz’in en güzel yerlerinden biridir. 1937 yılında yaptırılan Çetinkaya köprüsü Bafra’yla özdeşleşmiş bir yapıttır. Bu köprü yaptırılmadan önce ahşap bir köprüyle ulaşım sağlanmakta idi. Bir gelin alayı geçişi sırasında yıkılan köprü ve gelin alayı Kızılırmak’ın azgın sularına kapılır bunun üzerine birçoğumuzun bildiği ‘köprüden geçti gelin’ türküsü yazılmıştır. Bafra ovası oldukça verimli 12 ay tarım yapılabilen bir yerdir. Tarihi m.ö beş binli yılara dayanan Bölgede yaşamış değişik milletlerin miralarına ve kültürlerine rastlamak mümkündür. Samsun’da bulunan 19 Mayıs Üniversitesi bünyesinde bulunan Bafra Meslek Yüksek Okulu her sene birçok öğrenciye kapılarını açmaktadır. Daha ve kültürel turizm açısından oldukça zengin olan Samsun ve Bafra Karadeniz bölgesinde gezilip görülmesi gereken yerlerdendir. Sadece samsun değil Karadeniz bölgesi yemyeşil doğası hırçın denizi ve sıcakkanlı insanlarıyla sizleri beklemektedir. Özellikle Karadeniz bölgesine yapacağınız seyahatlerinizde Özgül Bafra Turizmi tercih etmenizi öneririz. Otobüs firması öncelikle yolcularının güvenliği ve konforunu gözeterek müşteri memnuniyeti için elinden gelen her şeyi yapmakta gelişen sektöre her gün yenilenen filosuyla ayak uydurmakta özenle seçilmiş personeliyle hizmet kalitesini arttırmaktadır.

Eşsiz Karadeniz doğasına, güzel tatillerinize ve sevdiklerinize yapılan güvenli, modern, kaliteli ve konforlu bir yolculuk için kendine beklentilerinizi vizyon edinmiş Özgül Bafra Turizm ve Otogar.com ‘u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.