otobüs bileti

otogar

Otobüs Bileti > Otobüs Firmaları > Metro Turizm

Metro Turizm

Metro Turizm Metro Turizm 1992 yılında Galip Öztürk tarafından kurulmuş Türkiye’nin taşınan yolcu sayısı ve yapılan ciro toplamında en büyük otobüs firmasıdır. Metro Holding’e bağlı taşıma şirketinin 670’i kendine ait olmak üzere 1460 civarında otobüsü vardır. Yurt içinde 77 şehire karşılıklı seferler düzenleyen firma yurt dışında da 7 ülkeye (Almanya, Bulgaristan, Yunanistan, Arnavutluk, Azerbaycan, Gürcistan ve İran) günde düzenlediği ortalama 1400 otobüs seferi ile ulaşım imkânı sunmaktadır. 2010 yılı sonrası Metro Turizm Otobüs Firması yıllık 20 Milyon üzeri yolcu taşımacılığı ile Türkiye’de sektörde ve taşınan yolcu sayısında lider konumda bulunmaktadır. Firma; prensip gereği araçlarının genç olmasına dikkat etmekte ve filosunda 3 yaşından daha yaşlı otobüs ile şehirlerarası sefer düzenlememektedir.

Üç tipi yurt içi ve yurt dışı yolcu taşımacılığında kullanılmakta olan toplamda 7 tip Metro etiketli araçları yolda görmek mümkündür. Şirketin Metro Class; diye etiketlendirdiği standart şehirlerarası yolcu taşımacılığını icra ettiği 2+2 koltuk dizilimine sahip araçlarına verdiği isimdir. Metro Suit; diye etiketlendirdiği 2+1 üst seviye otobüslerini genellikle Molasız (Non Stop) seferler için kullanır ve genelde bu otobüslerde tuvalet özelliği vardır. Metro Euro; diye etiketlendirdiği araçları yine 2+2 koltuk dizilimine sahip araçlardır ve bu araçlar ile yurt dışı seferleri gerçekleştirilmektedir.

Metro Turizm’in yurt içi ve yurt dışı yolcu taşımacılığında kullandığı tüm otobüslerde araç içi imkân ve servisler aynıdır. Neredeyse araçların tamamında, koltuk arkası eğlence ekranları, internet ve geniş ikram seçenekleri mevcuttur. Sadece koltuk dizilimi ve sefer tipinin molalı-molasız olması dışında otobüs ve hizmet kaliteleri aynıdır.

Metro Turizm en yoğun otobüs seferlerini İstanbul – Ankara, İstanbul – İzmir, Ankara – İzmir gibi büyük şehirlere karşılıklı olarak düzenler. Normal şehirlere günlük seferler 5-6 sayıları ile sınırlı kalabilirken bu büyük şehirlere seferler neredeyse her saat başı düzenlenmektedir. Ayrıca İstanbul’dan kalkan bir araç ile direkt olarak Van’a gidebilmek mümkündür. Yani Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna bindiğiniz otobüs ile herhangi bir aktarma yapmadan ulaşmanız Metro Turizm ile mümkündür.

2011 yılı itibariyle Metro Turizm Otogar.com ile otobüs bileti internetten temini konusunda sürekli olarak çalışmaktadır. Türkiye’de kendi otobüs biletinin bir başka web sitesinde satılması konusunda otogar.com ilk firmadır. Ancak prensip gereği firma bilet iptalini ve iadesini ancak kendisi 0850 222 34 55 numaralı çağrı merkezi telefonundan kendi yapmaktadır. Keyifli yolculuklarınızda Metro Turizm ve otogar.com’u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.