otobüs bileti

otogar

Otobüs Bileti > Otobüs Firmaları > Mavi Karadeniz Turizm

Mavi Karadeniz Turizm

Mavi Karadeniz Turizm Rize'de kurulmuş olan otobüs firması kurulduğu günden bu yana üstün hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyeti ilkesini benimsemiş firmadır. Müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılamak onları mağdur etmemek için herşeyi düşünen bu firma sürekli kendini geliştirerek müşteri memnuniyetini de sürekli maksimuma çıkartıyor. Araçların tümünde koltuk arkası ekranlar, sınırsız internet, kaliteli ikramlar ile yolculuğu keyifli hale getirmektedirler. Ankara, Samsun, Trabzon, Erzurum, Sinop, Samsun, Ordu, İzmir, İstanbul, Rize ve Uşak gibi br çok şehirde şubesi bulunan firma Türkiye'nin bir numarası olmak için kendinden emin adımlarla yola devam etmektedir.

Rize, ilk olarak milattan önce adını almıştır yağışlı iklimi bol pirinç yetiştirilmesinden dolayı kentin yakınlarından geçen çay dan esinlenerek ismi koyulmuştur. Doğuda Çayeli ve Güneysu ile, güneyde İkizdere, batıda Derepazarı ve Kalkandere, kuzeyde Karadeniz ile çevrilidir.Eski dönemlerde burada Kolkhiler yaşamaktaydı. Bölgeyi MÖ 765-735 yılları arasında Urartu kralı II. Sarduri ele geçirmiştir. Ormanlar alçak kesimlerde kızılağaç, gürgen, kestane, ıhlamur, kayın, meşe gibi yayvan yapraklı ağaçlar ve yerli halkın komar adını verdiği orman gülünden oluşmaktadır. Daha yüksek kesimler ise, ladin ve köknar gibi iğne yapraklı ağaçlarla kaplıdır. Çeymakçur Yaylası, Ayder Yaylası Kaplıcaları, Kale Yaylası, Hemşin Evleri, Fırtına Deresi, Kapılı Göller, Çat Vadisi gibi mutlaka görülmesi gereken yerleri vardır. Hamsili kaygana, Hamsi iç pilavı, Otlu hamsili ekmek, Hamsi pazılı pilav, Hamsi lahmacunu, Hamsi baklavası,Anzer Balı,Zilkale gölü, gibi zengin mutfağa sahiptirler. Mavi Karadeniz Truzim'in otobüs bileti, otobüs seferlerini ve saatlerini öğrenmek için otogar.com'dan sorgulayabilir veya çağrı merkezlerimizden online bilet temin edebilirsiniz.

Üstün kalite standartları içinde keyifli, konforlu ve kaliteli yolculuk için kendine beklentilerini vizyon edinmiş Mavi Karadeniz Truzim ve otogar.com'u tercih ettiğiniz için teşekkür eder iyi yolculuklar dileriz.