otobüs bileti

otogar

Otobüs Bileti > Otobüs Firmaları > Kargı Turizm

Kargı Turizm

Kargı Turizm 1960 yılında Kargıda kurulan firma bu zamana kadar yolcuları için yaptığı değişiklerle adını duyurmuş ve fazlasıyla tercih edilen firmalardan biri olmayı başarmıştır. Kargı Turizm yolcularının rahatını, güvenliğini, memnuniyetini, konforu ve hizmet kalitesini daima yükseltmektedir. Teknolojik uygulamaları yakından takip eden ve yolcularıyla buluşturmaktadır. Güler yüzlü çalışanları ile Türkiyede bir numara olmak için kendinden emin adımlarla ilerleyen firmanın Çankırı, Çorum, Düzce, İstanbul, Kastamonu, Kocaeli ve Sakarya da şubesi bulunmaktadır.

Kargı Çorum ilinin bir ilçesidir. Kargı’nın Türklerin yerleşiminden önceki adının Blaene olduğu bilinmektedir. Kargı, yapılan özel bir tulum peyniri ile ünlüdür. Tulum peyniri, bamya ve pirinç gibi ürünler yetiştirilir. Kargı yemek kültürü birçok sayıda yemeğe sahiptir. Keşkek,soğan kallesi ve sac eti Kargı'ya özgü yemeklerdendir. İlçeye has Kargı Bezi dokumacılığı, geçmişte yerel halkın giyim ihtiyacını karşılayan ve zamanla unutulmuş olan, son zamanlarda tekrar yapılmaya başanan bir el sanatıdır. Kargı yaylası ile de meşhurdur. Kargı Turizm'in otobüs biletleri, otobüs seferlerini ve saatlerini öğrenmek için otogar.com'dan sorgulayabilir veya çağrı merkezlerimizden online bilet temin edebilirsiniz.

Üstün kalite standartları içinde keyifli, konforlu ve kaliteli yolculuk için kendine beklentilerini vizyon edinmiş Kargı Turizm ve otogar.com'u tercih ettiğiniz için teşekkür eder iyi yolculuklar dileriz.