otobüs bileti

otogar

Otobüs Bileti > Otobüs Firmaları > Hatay Güney Turizm

Hatay Güney Turizm

Hatay Güney Turizm Hatay'da kurulmuş olan otobüs firması kurulduğu günden bu güne kadar müşteri memnuniyeti ve konforlu yolculukluk için hizmet veren kalite standartlarını her geçen gün artıran firmadır. Yolcuları için herşeyi düşünmüş olan bu firma sürekli yaptığı yeniliklerle de daha çok müşteri memnuniyeti kazanmaktadır. Yolcularının ihtiyacını tamamen karşılamak adına hem teknolojik, hem de konfor açısından bir numaradır. Türkiye'nin bir numarası olmayı hedefleyen firma Mardin Malatya, Diyarbakır, İzmir, İstanbul, Ankara gibi şehirlerede sefer düzenlemektedir.

Hatay, Türkiye'nin en kalabalık on üçüncü şehridir. Yapılan arkeolojik araştırmalarda milattan önce 100.000 ile 40.000 yılları arasına tarihlenen bulgulara ulaşılmıştır. 969 yılında Bizans İmparatorluğunun topraklarına dahil oldu. 11-12. haçlı seferlerinde şehrin önemli rolü vardı. Antakya Memlük Devleti tarafından Haçlıların elinden alınmıştır. 1516 lı yıllarda ise Yavuz Sultan Selim tarafından bu topraklar fethedilmiştir. Osmanlının Hatayda ki hakimiyeti 1918 yılına kadar sürmüştür. Koz Kalesi Payas Kalesi Cin Kulesi Arsuz Kalesi gibi birçok tarihi yeri bulunmaktadır. Hatay Ispanaklı Börek, Abugannuş, Turunç Reçeli, Şıh-ıl Mahşi, Firikli Aş ve Çökelek gibi bir çok lezzetli yemeği bulunmaktadır. Bu zengin kültüre sahip olan Hatayı yakından görmek, zengin tarihini ve kültürel etkinliklerini yakından görmek için Hatay güney turizm otobüs bileti, otobüs seferlerini ve saatlerini öğrenmek için otogar.com'dan sorgulayabilir veya çağrı merkezlerimizden online bilet temin edebilirsiniz.

Üstün kalite standartları içinde keyifli, konforlu ve kaliteli yolculuk için kendine beklentilerini vizyon edinmiş Hatay güney turizm ve otogar.com'u tercih ettiğiniz için teşekkür eder iyi yolculuklar dileriz.