otobüs bileti

otogar

Otobüs Bileti > Otobüs Firmaları > Dadaş Turizm

Dadaş Turizm

Dadaş Turizm Otobüs Firması Dadaş Turizm 1973 yılında Erzurum’da kurulmuş olan bir otobüs firmasıdır. Kurulduğu tarihte doğunun ilk otobüs firması unvanını elinde tutan firma, sektöre ilk olarak Ankara, İstanbul ve İzmir seferleri ile başlamış ve daha sonra yurdun her bir köşesine sefer düzenleyerek müşteri memnuniyetini maksimuma çıkarmıştır. Yolculuk sırasında yolcuların konforlu, güvenli ve keyifli bir yolculuk geçirmesi için filosunu son model teknolojik araçlarla yenileyen firma ulaşım sektöründe üst sıralarda gelmektedir. Deneyimli kaptanları, güler yüzlü çalışanları, ikramları ve online bilet işlemleri ile müşterilerine verdiği önemi gösteren firma yolcular tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Adana, Antalya, Aksaray, Amasya, Balıkesir, Bursa, Burdur, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Malatya, Uşak ve Yozgat gibi birçok şehirde şubesi bulunan Dadaş turizmin otobüs biletilerini, bilet fiyatlarını ve bilet saatlerini bu şehirlerdeki otogarlarda bulunan Dadaş turizm acentalarından öğrenebilir Türkiye’nin her yanına güvenli, konforlu ve kaliteli bir yolculuk geçirebilirsiniz.

Erzurum tarihi M.Ö. 4000 yılına dayanan, Urartular, Hititler, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Moğollar, Osmanlılar gibi birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir geçmişe sahiptir. Nüfus bakımından Türkiye’nin en büzük 3. İli olan Erzurum, yüz ölçümü açısından da Türkiye ‘nin en büyük 4. İlidir. İklimi sebebiyle sanayisi gelişmeyen şehirde tarım ve hayvancılık ön planda. Son yıllarda Erzurum’da kış turizmi de oldukça revaçta. Tarihi İpek yolunun Erzurum’dan geçmesi geçmiş yıllardan itibaren bölgenin tarihi ve kültürel açıdan olduğu kadar ticari anlamda da önemli etkisi olmuştur. Günümüzde Türkiye’nin ve Doğu Anadolu’nun önemli ticaret kapılarından biri olmuştur. Son yıllarda Palandöken dağı kış sporları tesisi alt yapı geliştirmeleri sayesinde Türkiye’nin ve Dünyanın önemli kayak merkezlerinden biri olmuştur ve bu durum Erzurum’un turizmine ve ekonomisine canlılık kazandırmıştır. Ekonomisine yarar sağlayan bir diğer unsur ise Üniversite için gelen öğrenciler ve kültürel zenginlikleridir. Bölgede tarihi ve kültürel yapılar yerli ve yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Erzurum kalesi, Saat kulesi, Rüstem Paşa Kervansarayı, Çobandede köprüsü, Yakutiye medresesi, Çifte minareli medrese, Ulu cami, Erzurum Atatürk evi müzesi bunlardan sadece bir kaçı.. Ayrıca Erzurum’un Oltu ilçesinde bulunan oltu taşı takı ve ziynet eşyası yapımında kullanılmaktadır.

Sevdiklerinize, okulunuza, tarihe ve tatilinize yapacağınız bu yolculukta Dadaş turizmin otobüs biletlerini, sefer tarihlerini ve bilet fiyatlarını otogar.com ‘dan sorgulayabilir, çağrı merkezimizi arayarak online işlemle temin edebilirsiniz. Keyifli, güvenli ve konforlu bir yolculuk için beklentilerinizi kendine vizyon edinmiş Dadaş turizm ve Otogar.com ‘u tercih ettiğiniz için teşekkür eder iyi yolculuklar dileriz.