otobüs bileti

otogar

Otobüs Bileti > Otobüs Firmaları > Çanakkale Truva Turizm

Çanakkale Truva Turizm

Çanakkale Truva Turizm Otobüs Firması Çanakkale Truva Turizm İlk yıllarında Kale - Çan Seyahat ve Çan Birlik olarak faaliyet gösterirken, 1992 yılında yeniden yapılanarak yeni adıyla Çanakkale Truva Turizm olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Özellikle İzmir-Çanakkale yönünde en çok tercih edilen otobüs firması olmak üzere; Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Düzce, Edirne, Eskişehir, Isparta, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Yalova güzergâhlarına düzenlediği günlük otobüs seferleriyle, vakitlerinizin kıymetli olduğu bilinerek oluşturulmuş otobüs saatleriyle, otobüs bileti alımında birçok otogarda bulunan yazıhaneleri ve online bilet hizmetiyle sizlerin her zaman yanındadır. Erken rezervasyon fırsatları, kampanyalı bilet fiyatları ile güveni ve konforu ucuza satın almak için hiç düşünmeyin.

Çanakkale buram buram tarih kokan, bir karış toprağı Türk ulusuna yeşertilsin diye binlerce şehit kanıyla sulanan egemenliğimizin şehri.1915 yılında Çanakkale Savaşında Kanada, İngiltere, Fransa, Yenizellanda, Avustralya gibi dünyanın farklı ülkelerinden toplanıp gelen işgal güçleri modern silah ve donanmalarıyla Çanakkale sınırlarına ulaştılar. Türk ordusu savunmak için güçsüz, silahsız ve yetersizdi. İşgal kuvvetlerince alınması kesin gözüyle bakılan Çanakkale toprakları lakin sandıkları gibi kolay lokma olmadı onlara. Tüm yokluklara rağmen topraklarını savunan Türk ordusu ‘davasına inanmış insanlardan’ oluşuyordu. Ve bu inanç bu toprakları bizim kılan tek unsurdur. Tarih boyunca Troya, Aka, Sparta, Pers, Roma, Ceneviz, Venedik ve Osmanlı’nın eline geçmiş olan Çanakkale ev sahipliği ettiği devletlerin kültür ve tarihi eserlerini günümüze taşıyan eşsiz bir acık hava müzesidir. Asya’yı Avrupa’yla, Karadeniz’i Ege’yle buluşturan konumdadır. Tarihi ve modern yaşamın iç içe olduğu Çanakkale her şeyiyle görülmeye değer bir şehirdir. Çanakkale Truva Turizm’in adındaki Truva, Truva şehrinin sınırlarını geçmek ve surları aşmak için yaptırılan içerisine askerler doldurulup şehre sokulan bir at maketidir. Çanakkale’ye yolunuz düşerse değil mutlaka ziyaret ettiğinizde yarım adada bulunan Çanakkale Şehitliğini, Kurtuluş Savaşı müzesini, Truva heykelini ve diğer tarihi eserleri görmeden, yöreye özgü peynir tatlısını tatmadan dönmeyin. Şehrimizde ayrıca kapsamlı ve büyük bir yapısı olan Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi her yıl binlerce öğrenciye kapılarını açmaktadır. Turizm ve eğitim açısından harikulade önem taşıyan kente seyahatlerinizde Çanakkale Truva Turizm’i tercih etmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Müşteri memnuniyetine her şeyden çok önem veren firma çağa ayak uyduran filosuyla sizlere hizmet etmektedir.

Tarihi mirasa, bizim için canlarını veren şehirlerimize ziyaretlerinizde, eğitim kentinize, güzel tatillerinize ve sevdiklerinize yapılan güvenli, modern, kaliteli ve konforlu bir yolculuk için kendine beklentilerinizi vizyon edinmiş Ulusoy Turizm Seyahat ve Otogar.com‘u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.