otobüs bileti

otogar

Otobüs Bileti > Otobüs Firmaları > Astor Turizm

Astor Turizm

Astor Turizm Otobüs Firması Şanlıurfa Astor Turizm 2009 yılında ‘Halka Hizmet, Hakka Hizmettir’ anlayışıyla sektöre adımını atmıştır. Henüz yeni bir firma olmasına rağmen kendini dinamik yapısıyla geliştirerek köklü firmalara yetişip sektörde adından çokça söz ettirmeye başlamıştır. Genç kadrosu, yeni araçlardan oluşan filosu, güven ve konfor vadeden anlayışıyla hizmetlerine devam etmektedir. Adana, Afyon, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmit, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Uşak, Yozgat güzergâhlarına düzenlediği otobüs seferleriyle günün belirli zamanlarında özenle ayarlanmış otobüs saatleriyle hizmetinizdedir.Türkiye’nin birçok otogarında bulunun acenteleri ve online otobüs bileti satış sistemiyle hizmeti ayağınıza getirerek seyahatlerinizi bilet alımından itibaren keyifli kılmanın peşindedir.

Şanlıurfa, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde, önemli ticaret yolu; İpekyolu güzergâhındaki en eski yerleşim yerlerinden biridir. Doğu’yu Batı’ya bağlayan ticarî yolların kesiştiği kavşak noktasında bulunur. Tarihî gelişim sürecinde, üzerinde birçok bağımsız devlet ve beylik kurulmuş, birçok uygarlığa ev sahipliği etmiştir. Şanlıurfa tarımın ilk olarak yapıldığı, ilk üniversitenin kurulduğu, farklı kültür unsurlarının bir arada yaşadığı ve misafirperver insanların yaşadığı bir şehirdir. Şanlıurfa tarihi, Balıklıgöl’de, Nevaliçori’de, Göbeklitepe’de ve bugüne kadar il genelinde yapılan arkeolojik kazıdan elde edilen bulgulara göre, günümüzden 12.000 yıl öncesine kadar gitmektedir. Şanlıurfa, tarihî süreç içerinde birçok peygambere ev sahipliği yapmış bir şehir olarak “Peygamberler Şehri” adıyla anılmaktadır. Tarihsel birikimi ile birçok medeniyete beşiklik eden bu şehir din, dil, ırk, kültür ve medeniyetlerin buluştuğu, kaynaştığı, bir hoşgörü şehri olmuştur. Şanlıurfa’yı Harran’dan ayrı düşünemeyiz, Harran tarihi süreç içerisinde birçok medeniyete beşiklik etmiş önemli bir şehirdir. Harran, ay, güneş, yıldız ve gezegenlere tapınmanın yaşandığı Sabiiliğin merkezi olmasının yanı sıra, İslami dönemde ise müspet ilimlerin okutulduğu Dünyanın ilk İslam üniversitesine başkentlik etmiş bir şehirdir. Balıklıgöl ve çevresi her yıl binlerce insanın ziyaret ettiği tarih ve kültürel turizm açısından çok önemli bir yerdir. Ayrıca donanımlı bir üniversite olan Harran Üniversitesi binlerce öğrenciye ev sahipliği etmektedir. Turizm ve eğitim açısında oldukça önemli olan şehre ulaşım içi Şanlı Urfa Astur Turizmi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Peygamberler şehrine yapacağınız seyahatlerinizde Şanlı Urfa Astur Turizm ve Otogar.com ‘u tercih ettiğiniz için teşekkür eder keyifli yolculuklar dileriz.

Astor Turizm Telefon Numarası

444 66 63 - Genel Merkez