OTOGAR Mobil Otobüs Bileti Uygulamalarımız
Osmaniye Otogarı

Osmaniye son derece köklü bir tarihi geçmişi bünyesinde barındıran ilimizdir. 1933 yılına kadar il statüsünde olan Osmaniye 1933-1996 yılları arasında ilçe olmuş, 1996 yılından itibaren de yeniden il statüsüne kavuşmuştur. 230 binin üzerindeki nüfusu, verimli toprakları ve turizm potansiyeli nedeniyle Osmaniye’de şehirlerarası trafik son derece yoğundur.

Kara ulaşımının sıklıkla tercih edildiği Osmaniye’de bir süre sonra yeni bir otogar ihtiyacı ortaya çıkmıştı. Çünkü mevcut otogar hızla gelişen şehrin merkezinde kalmıştı, köhne bir görüntü sergilemekteydi ve Osmaniye halkının ihtiyaçlarına cevap vermemekteydi. Bu nedenlerle yeni bir otogar yapılması gündeme gelmişti. Belediye tarafından 2007 yılında inşasına başlanılan yeni Osmaniye Otogarı’nın açılısı 7 Ocak 2011 yılında yapılabilmiştir. Yeni Osmaniye Otogarı Tarım İl Müdürlüğü arkasındaki 32 dönümlük alanda gerçekleştirilmiştir. 6 dönüm kapalı alan ve 22 dönüm açık alandan oluşan Osmaniye Otogarı 12 adet şehirlerarası otobüs peronuna sahiptir.

Yapımı 2008 yılında tamamlanan Osmaniye Otogarı bazı aksaklıklar nedeniyle 3 yıl sonra açılabilmiştir. Yeni Osmaniye Otogarı’nın açılması ile birlikte şehir içi trafikte de gözle görülür bir rahatlık yaşanmıştır.

Tek kattan oluşan Osmaniye Otogarı bünyesinde şehirlerarası ulaşımın yanında köy ve ilçelere ulaşımın da sağlandığı Osmaniye minibüs ve otobüs peronları vardır. Bunun dışında restoran, kafeterya, mescit ve otopark da bulunmaktadır.

Osmaniye Otogarı ilk kurulduğunda ilçelere yolcu taşıyan minibüsler için kapalı alan mevcut değildi. Bu da hem yolcular için hem de minibüs şoförleri için büyük sıkıntı oluşturuyordu. Bu sorun da 2012 Eylül ayı itibarıyla giderildi. Bu kapsamda 700 metrekarelik bir alanın üzeri çelik malzeme ile kapatıldı.

Osmaniye’ye ulaşım karayoluyla yapılabilmektedir. Çünkü havayolu tercih edildiğinde Adana ya da Gaziantep’ten yine karayoluyla Osmaniye’ye gelinecektir. Denizyolu ulaşımı da İskenderun limanından sağlanabilmektedir.

Osmaniye Otogarı’ndaki yolcu firmaları Astor, Ben Turizm, Çayırağası VIP, Esadaş Turizm, Has Diyarbakır Seyahat, Jet Turizm, Kent Turizm, Kontur, Malatya Zafer, Metro Turizm, Özkaymak Turizm, Özlem Terminali, Şark Terminali, Seç Turizm, Süha Turizm ve Tatlıses Turizm’dir.

Osmaniye otobüs biletini Bilet al linkine basarak satın alabilirsiniz.Osmaniye Otogarı’nın telefon numarası 0328 814 8082’dir.

Altıntepsi Mh. 34035 Bayrampaşa / İSTANBUL

E-mail: info@otogar.com

Web Tasarım : BeyazPiksel