OTOGAR Mobil Otobüs Bileti Uygulamalarımız
Muğla Otogarı

Ülkemizde özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde şehirlerarası otobüs taşımacılığı yoğun ölçüde kullanılmaktadır. Bunun en önemli sebebi şüphesiz yaz turizmidir. Mart ayının sonlarına doğru yoğun olarak bu bölgelere akın eden tatilciler bölgede hizmet veren firmaların ve sefer sayılarının yeterli ölçüde olması sebebiyle hususi araçları yerine otobüs yolculuğunu tercih etmektedirler. Ayrıca uçak bileti ücretlerinin büyük şehirlere göre çok daha uygun fiyatlarda bulunabildiği Dalaman Havaalanı’ndan yabancı ülkelere seyahat etmek isteyen vatandaşlarında uğrak noktasıdır. Muğla şehri Türkiye’nin güneybatısındaki yeşil cenneti olmasıyla beraber iki bölgeyi birbirine bağlayan tam bir geçiş kapısı durumundadır.

Şehrin en büyük ihtiyaçlarından birisi olan şehirlerarası otobüs terminali işletmesi 2000 yılının ortalarında halkın hizmetine sunulmuştur. Basit bir yapıda yaklaşık 10.000 metrekare arazi üzerine kurulmuş tesiste turist ve yerel halkın ihtiyaçlarını karşılayabilecek sosyal imkânlar mevcuttur. Stadyum, adliye binası gibi insanların günlük kullanım için gelebilecekleri mekânlara beş dakikalık yürüme mesafesinde olduğundan dolayı özellikle spor karşılaşmaları ve davaları için günübirlik ziyaretçilerinin özel beğenisini kazanmıştır.

Muğla otobüs bileti alırken yaz aylarında erken davranmak gerekir. Civar beldelere yoğun bir ilgi olup, bu yolculukların yüzde sekseni Muğla üzerinden yapılacağı için bilet sıkıntısı yaşanabileceği günler olabilmektedir. Muğla otogarı otobüs firmaları arasında yaklaşık altmış şirket görev yapmaktadır. Muğla merkezli bir firma bulunmaması ile beraber otogarda genel trafiği Metro Turizm, Kamil Koç, Varan ve Ulusoy sağlamaktadır.

Otogar yönetiminin öğrencilerin katkısından bihaber olmadıklarını gösteren bir gelişme olarak her eğitim döneminden önce pankartlar ve özel hazırlıklar ile öğrencilere “ Hoş Geldiniz “mesajları verilmektedir. Eğitim kurumlarının terminal işletmelerine düzenli müşteri sağlaması ve çevrenin ekonomisini yükseltmesi yadsınamaz bir gerçektir.

Kurulumundan yirmi sene sonra 2020’de revize çalışmalarına gidilmesi planlanan Muğla Şehirlerarası Otobüs Terminali için halkında bu yönde bir isteği mevcuttur. Özellikle otopark alanında sıkıntı yaşamakta olan ziyaretçiler geniş bir alan talep etmektedirler.

Muğla otobüs firmaları bilgilerine ve otogar hakkında sormak istediğiniz tüm soru ve önerileriniz içim 0252 214 00 37 numaralı telefondan gar yönetimine ulaşabilirsiniz.

Altıntepsi Mh. 34035 Bayrampaşa / İSTANBUL

E-mail: info@otogar.com

Web Tasarım : BeyazPiksel