OTOGAR Mobil Otobüs Bileti Uygulamalarımız
Kastamonu Otogarı

Kastamonu’nun ilk otogarı 1965 yılında şu anda Barutçuoğlu Alışveriş Merkezi’nin bulunduğu arsa üzerine kurulmuştu. Gerek yeri gerek de arazi alanının yeterli olmaması sebebiyle 2000’li yıllarında başında değiştirilmesine karar verildi ve şu anda kullanılan Kastamonu Şehirlerarası Otobüs Terminali 2003 yılında halinde hizmetine açıldı. İşletmesini genelde Kastamonu Spor’ un yaptığı otogar herhangi bir anlaşma yenilenmesi olmadığı takdirde 2014’ün sonuna kadar aynı şekilde devam edecek.

Özellikle kuş bakışı bakıldığında oldukça geniş ve ferah bir alan üstüne kurulduğu açıkça görülebilen otogar şehrin hali hazırda çok yoğun olmayan otobüs trafiğini oldukça rahat bir şekilde karşılamaktadır. Misafirlerine sunduğu sosyal olanaklar, ferahlık ve yeşil alanları ile birlikte ayrıca beğeni kazanmaktadır. Binanın ön yüzündeki “Güle Güle” ve “Hoş Geldiniz” mesajları ziyaretçilerine iyi dileklerini Kastamonu’nun simgesi olan ters hilal simgesi ile iletmektedir.

Yoğun bir şehirlerarası otobüs trafiği olmasa da yeni terminal ile beraber şehir içi trafikte gözle görülür bir rahatlama yaşanmıştır. Eski otogar zamanında otobüslerin bazı sokaklardan geçmeye çalışırken zorlandıkları ve küçük kazalara sebebiyet verdiği bilinmektedir. Fakat yeni otogar ile birlikte Kastamonu otogarı otobüs firmaları kadar vatandaşta derin bir nefes almıştır.

Otogar günün sabah ve akşam saatlerinde fazlaca insan ziyaretine uğrasa da günün geri kalan kısmında genelde sakindir. Bu aynı zamanda otogarın temizliğinin ve düzeninin korunmasını kolaylaştırmaktadır.

Terminal içinde hizmet veren Kastamonu Güven, Kastamonu Huzur, Kastamonu Özen ve Kastamonu Özlem Seyahat isimlerinden de görülebileceği gibi bu ilde kurulmuş ve çalışmalarını Kastamonu ağırlıklı devam ettiren firmalardır. Kastamonu otobüs bileti alınmak istendiğinde ilk tercih edilecek firmalar bunlardır. Yoğun bir insan trafiği olmasa da Ulusoy, Metro Turizm, Asya Tur gibi tanınmış firmalar çoğu zaman komşu şehirlere sefer düzenlerken durakları arasına Kastamonu’yu da eklemektedirler.

Eski, bakımsız ve duvarları dökülen bir terminalden sonra bu refah ve rahatlığa ulaşan şehir halkının memnuniyeti açıkça görülmektedir. Kastamonu otobüs firmaları ve misafirlerin yoğun katkı ve özverileri ile terminal parmakla gösterilecek kalitede olma yarışına her emin adımlarla devam etmektedir.

Altıntepsi Mh. 34035 Bayrampaşa / İSTANBUL

E-mail: info@otogar.com

Web Tasarım : BeyazPiksel