OTOGAR Mobil Otobüs Bileti Uygulamalarımız
Hatay Otogarı

Hatay ilimiz ülkemizin orta doğu ülkelerine bir nevi giriş kapısı durumundadır. Tarih içinde gerek kültürel gerek jeolojik olarak büyük öneme sahip olmuş bu kıyı şehrimiz şehirlerarası ulaşımın önemli bir noktası olduğu kadar yurtdışı seferlerinin de sıklıkla gerçekleştiği bir duraktır.

Hataylılar yakın geçmişe kadar ihtiyacı karşılayamayacak kadar küçük ve nispeten dağınık yapılanmış bir otogar ile hizmet görmeye çalışıyorlardı. Fakat 2006 yılının Mayıs ayında hizmete giren yeni otogar ile birlikte hem otogar trafiği şehir trafiğinden ayrılarak halka derin bir nefes aldırılmış oldu, hem de yolcu ve yolcu yakınlarının rahatlıkla ulaşabilip hoş vakit geçirebilecekleri sosyal alanlar yaratıldı. Aksaray Mahallesi’nin hemen arkasında Yayladağı – Hatay karayoluna bağlı durumda bulunan terminalde giriş – çıkışlar bu sayede oldukça rahat ve bekleme olmadan sağlanıyor.

Hatay otobüs bileti satın alacak yolcuların tercih edebileceği pek çok firma bulunuyor. Bunlardan Hatay Güney Tur, Hatay Ses turizm ve Hatay Sen Turizm isimlerinden de anlaşılabileceği gibi Hatay merkezli firmalar. Bu firmalara ek olarak yaklaşık otuz adet firma da Hatay Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden yurtiçi ve yurtdışına yolcuların seyahatlerini sağlaması için çalışmalarını sürdürmektedirler. Ülkemizin lider firmalarından Ulusoy’un bile bu ilimize seferi bulunması, Hatay’ın önemini bir kere daha göstermektedir. Metro Turizm, Lüks Mersin, Turay, Siirt Petrol ve Hattuşaş diğer önemli Hatay otogarı otobüs firmaları arasında yer almaktadırlar.

Yetkililer tarafından uzun yıllar halka hizmeti için gereğinden bir miktar büyük inşa edilen terminale ihtiyaç duyulması durumunda peron ve durak noktaları eklenmesinin de böylelikle önü açılmıştır. Çoğu şehirde her on senede bir değişen terminal noktalarının yarattığı maddi ve manevi sıkıntıları yakın gelecekte Hatay halkı yaşamayacaktır.

İnsan taşımacılığının yanı sıra Suriye ve Arap ülkelerinden gönderilen birçok kargoyu da sahiplerine ulaştıran Hatay otobüs firmaları bu sayede de eşya taşımacılığında hizmet vermektedir. Firmaların eşya ve insan taşımacılığında uyguladığı fiyat tarifelerini öğrenmek ile birlikte her türlü soru, öneri, şikâyet ve kayıp – çalıntı bildirimleriniz için 0326 214 91 97 numaralı telefondan yönetime ulaşabilirsiniz.

Altıntepsi Mh. 34035 Bayrampaşa / İSTANBUL

E-mail: info@otogar.com

Web Tasarım : BeyazPiksel