OTOGAR Mobil Otobüs Bileti Uygulamalarımız
Düzce Otogarı

Düzce, Türkiye’nin yeni illerindendir. Eskiden Bolu’nun bir ilçesiyken 12 Kasım 1999’da meydana gelen depremle ağır hasar oluşmuş, bu hasarı hızla ortadan kaldırmak için il ilan edilmiştir. Böylece, Düzce Türkiye’nin 81. ili olmuştur. Düzce 100 binin üzerindeki nüfusu ve hızlı gelişim atağı ile her geçen zaman biraz daha gelişmekte ve büyümektedir. Bu gelişim nüfusun artmasına, turizm ve sanayi potansiyelinin gelişmesine ve dolayısıyla şehirlerarası trafik akışının yoğunlaşmasına neden olmaktadır. Tüm bu gelişmeler dolayısıyla mevcut Düzce Otogarı yani Çoban Otogarı ihtiyaçlara cevap verememektedir. Her geçen zaman yeni, çağdaş, donanımlı bir otogara ihtiyaç artmaktadır.

Düzce Belediyesi tarafından 2011 yılında yeni Düzce Otogarı için çalışmalar başlatılmıştır. Yeni otogar inşası da 2013, Şubat ayı itibarıyla gerçekleştirilmiştir. Yeni Düzce Otogarı kentin güney doğu bölgesinde, Azmi Milli ve Darıcı mahalleleri arasında 30 dönümlük bir arazide yapılacaktır. Otogarın mimarisi diğer illerdeki otogarların aksine daha estetik olacak ve otogarın kapalı alanı 5 dönümlük yerde bulunacak. Otogar hem şehirlerarası, hem de ilçelerin ulaşım seferleri için kullanılacaktır. Yeni Düzce Otogarı hizmete girdiğinde Çoban Otogarı’nda bulunan tüm firma yazıhaneleri de yeni otogara taşınacaktır. Çoban Otogarı’nın kullanıma kapatılmasıyla şehir içi trafikte de gözle görülür bir rahatlık sağlanacaktır.

Şu andaki mevcut otogar ise yeni Düzce Otogarı yapılana kadar hizmet vermeye devam edecektir. Sonuç itibarıyla mevcut otogar küçüktür ve büyüyen Düzce’ye artık yetmemektedir. Otogarın güzergahındaki yollar elverişsizdir. Bu durum hem yolcular hem de otobüs şoförleri için büyük sorun oluşturmaktadır. Öyle ki, biniş inişler bile sıkıntılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca, şoförler de park etme sorunu yaşamaktadır. Mevcut otogarda otopark olmayışı nedeniyle özel araçlarıyla kimse otogara girememektedir. Bu sıkıntılar bile eski otogarın artık çağın gereklerine uymadığının ve Düzce’de yeni bir otogarın ne kadar gerekli olduğunun göstergesidir. Ancak, Düzce halkı ve Düzce’ye şehir dışından gelenler yeni Düzce Otogarı’nın hizmete açılmasıyla birlikte son derece rahatlayacaklardır. Çünkü, yapılacak olan bu yeni otogar günümüzün koşullarının ihtiyaçlarını karşıladığı gibi yıllar sonrasının bile Düzce otobüs bileti ihtiyaçlarına cevap verebilecek kapasitede olacaktır.

Altıntepsi Mh. 34035 Bayrampaşa / İSTANBUL

E-mail: info@otogar.com

Web Tasarım : BeyazPiksel