OTOGAR Mobil Otobüs Bileti Uygulamalarımız
Çankırı Otogarı

Çankırı harita üzerindeki konumu itibari ile Marmara, Karadeniz ve İç Anadolu bölgeleri arasında bir geçiş şehri niteliğindendir. Yaklaşık 150.000 kişinin ikamet ettiği şehir komşularına göre az nüfuslu olsa da lojistik açıdan önemli bir yere sahiptir.

Bu öneme rağmen Çankırı halkının kanayan yarası olarak tabir edilen sorun sonunda çözüme ulaştırılıyor. Şehirde tam anlamıyla hizmet veren bir şehirlerarası otobüs terminali olmaması sebebiyle halk bu konuda büyük zorluklar yaşamaktaydı. Fakat Çankırı Belediyesi bu eksikliğin farkına vararak 2011 yılında hizmete açılan Çankırı şehirlerarası otobüs terminalini kurmuştur.

Toplamda 5867 metre karelik bir kapalı alana sahip olan terminalde yolcuların rahatı ve işlemlerin hızı açısından her şey düşünülmüş durumda. On iyi adet büro ile tüm Çankırı otogarı otobüs firmaları kolayca müşterilerine ulaşabilirken, iki adet restoran çalışan ve yolcuların arzu ettiği durumda kaliteli yemekleri bulabilecekleri firmalar ile hizmet veriyor. Bunlara ek olarak, toplantı ve nikâh amaçlı kullanılabilecek bir salon, güvenlik ve emanet bölümleri ve değişik sektörlerde hizmet veren sekiz adet dükkânda terminal içinde vatandaşlara hizmet vermekte.

Kapalı kısmına ek olarak yaklaşık 8200 metre karelik bir açık alanda ise ticari ve hususi araçların ayrı park edebilmeleri ve giriş – çıkış yapan otobüslerin birbirlerini beklemeden hızlı bir biçimde yollarına devam edebilmeleri için her şey düşünülmüş durumda.

Benzerlerine göre yeni sayılabilecek bir terminal oluşu şehirdeki nüfusun azlığı ile birleşince terminalde çalışan yalnızca yedi adet firma bulunuyor. Çankırı otobüs firmaları arasından Çankırı Eser, Çankırı Özlem ve Ortakent Turizm’e, ulusal taşıma firmalarından Avrupa Turizm, Kargı Hakan Turizm, Safkar Safran ve Çağdaş Güven Turizm eşlik ediyorlar. Gelecek yıllarda terminalin insanlar tarafından daha sık ziyaret edilmesi ile birlikte pek çok firmanın daha Çankırı iline yolcu taşımaya başlayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Çankırı otobüs bileti bulmak yurt genelinde kolay olmasa da komşu şehirlerden Ankara, Bolu veya Çorum üzerinden aktarma yaparak kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Gelecek senelerde halkında talebi doğrultusunda Ege ve Akdeniz bölgelerine de seferler arttırılarak hem Çankırı ilinin hem de terminalinin daha revaçta olacağını görebiliriz.

Altıntepsi Mh. 34035 Bayrampaşa / İSTANBUL

E-mail: info@otogar.com

Web Tasarım : BeyazPiksel