OTOGAR Mobil Otobüs Bileti Uygulamalarımız
Burdur Otogarı

Burdur Akdeniz, İç Anadolu ve Ege Bölgeleri kesişiminde yer aldığı için ulaşım yönünden stratejik öneme sahip illerimiz arasındadır. Yıllardır buna uygun bir konumlanışa giremeyen Burdur otogarı bütün olumsuzluklara rağmen pek çok firmanın ilgi alanına girmiştir. Pek çok yerel ve ulusal firmanın bulunduğu Burdur otogarı halen eski binasında hizmet vermekte ve yeni binasına taşınacağı günler için geri sayım yapılmaktadır.

Burdur'un hali hazırda kullandığı otogar ilçeler ve iller arasında bağlantının sağlandığı şehrin içindeki askeri tesisler yakınında bulunan otogardır. Küçük ve bakımsız görünümüne rağmen transit yolcu trafiğinde önemli bir yer teşkil etmektedir. Her yıl pek çok turistin buradan transit geçtiği, otogardan alışveriş yaptığı bilinmektedir. Ayrıca Burdur'a gelen ve giden turist sayısı da gelişmişliğe oranla azımsanmayacak ölçüdedir. Burdur ilinin ulaşım anlamında şimdilik üstlendiği misyon da transit yolcuların geçiş güzergâhı olmasıdır. Yakın zamanda şehrin tarihi ve turistik mekânlarının kıymetinin bilinmesi sonucunda bu durumun tersine döneceği düşünülmektedir. Ancak her olasılıkta şehrin yüksek kalite standartlarında bir otogara sahip olması gerekmektedir.

Burdur'da inşa edilen yeni otogarın çalışmaları yıllardır sürmektedir. Yüklenici firmayla ilgili çıkan problemler sonucunda geçen yıl sözleşme feshedilmiş ve yeniden ihale açılmıştır. 2013 Haziran ayında kullanıma açılmak üzere yeni bir firmayla yeni bir sözleşme imzalanmıştır. İnşa edilen yeni otogarın 24 perona sahip olacağı planlanmaktadır. Ayrıca 20 otobüs şirketi yazıhanesi de otogar içinde yer alacaktır. Bunun yanında 20 tane iş yerinin de kiraya verilerek Burdur'a özgü ürünlerin satışı planlanmaktadır.

Burdur'un yeni otogarıyla yüksek standartlarda bir hizmete kavuşacağı kuşku götürmemektedir. Ancak bu otogarla ilgili pek çok soru da şimdiden vatandaşların aklında yer etmektedir. Bunlardan birisi otogarın kapasitesinin düşük oluşudur. Bu belediye ve yüklenici firma yetkilileri tarafından kabul edilmemektedir. Burdur yeni otogar projesi 2005 yılında düzenlenen bir yarışma sonucunda ortaya çıkmıştır. Birçok farklı proje arasından seçilen ödüllü projeye uygun inşaatın 2013 Mayıs'ı içinde bitirileceği düşünülmektedir. Burdur otobüs firmaları yeni otogarla birlikte gelecek değişikliklere şimdiden hazırlanmış bulunmaktadırlar. Bu otogarın inşasından sonra şehir içinde Burdur otobüs bileti satış noktaları dahi şimdiden belirlenmiştir.

Altıntepsi Mh. 34035 Bayrampaşa / İSTANBUL

E-mail: info@otogar.com

Web Tasarım : BeyazPiksel