OTOGAR Mobil Otobüs Bileti Uygulamalarımız
Aydın Otogarı

Aydın otogarı kent merkezinde bulunan tek katlı bir bina ve binayı çepeçevre saran geniş kapasiteli bir alandan ibarettir. Nüfusuna oranla pek çok ilin otogarından canlıdır. Bunun sebebi otogarın turistik yerlere gidişte transit geçiş noktası oluşturmasından kaynaklanır.

Aydın Şehirler arası Otobüs Terminali kent merkezinde çok bilinen iki dörtyol arasında konumlanmıştır. Eski ve Yeni Dörtyol isimleriyle bilinen bu kavşakların ilkinde Vilayet ikincisinde de Adnan Menderes Bulvarı'na geçiş vardır. Yeni Dörtyol kentin iş ve sanayi merkezlerine açılan bir kavşaktır. Eski Dörtyol ise Vali Konağı, Kütüphane, Stadyum gibi kültür spor ve yönetimsel merkezlere açılır. İç Bölgelerden Aydın'a yapılan yolculuklarda önce Yeni Dörtyol sonra da otogar karşınıza çıkar. Eğer sahil bölgelerine gidilecekse otogardan sonra Eski Dörtyol'dan da geçilmelidir.

Aydın otobüs firmaları yurdun her noktasında bulunabilen otobüs firmalarıdır. Bunlar arasında Pamukkale, Metro, Kamil Koç gibi firmalar bulunurken Aksu, Lider Adana, Öz Elbistan gibi firmalarda Aydın otobüs bileti bulunmaktadır. Bu da bu otogarda verilen hizmetin çok geniş bir yelpazede olmasını sağlamaktadır. Fiyatlarda sıkı bir rekabet söz konusudur. Ayrıca bayram dönemleri başta olmak üzere tatil günlerinde Aydın otogarında iğne atsan düşmeyecek ölçüde kalabalık söz konusudur. Burasının önemli bir turizm kenti olmasından dolayı büyük bir sirkülasyona sahip olduğu söylenebilir. Bu durum da müthiş bir otogar ekonomisi doğurmuştur. Ancak bu ekonomide fiyatlar pahalı değildir. Çünkü otogar kent içindedir ve buradaki iş yerlerinin pek çok alternatifi bulunmaktadır.

Aydın pek çok yere yürüyerek gidilebilecek bir şehirdir. Ayrıca otogarı da kent merkezindedir. Bu yüzden şehir içinde otobüs bileti satış noktaları fazla bulunmamaktadır. Bunun istisnası Turistik Park civarlarında bulunan bazı bilet satış noktalarıdır. Bunun haricinde Efekent ve Kemer civarlarında da yeni yeni noktalar açılması planlanmaktadır.

Aydın otogarı Birkaç yıl içinde yeni hizmet binasına taşınacaktır. Bununla ilgili projeler kamuoyuna açıklanmış ancak net adımlar henüz atılmamıştır. Bu doğrultuda otogarın kent dışına taşınması ve otobüslerin şehir içi trafiğine engel olmaması planlanmaktadır. Ancak taşınmanın net tarihi henüz belirlenmemiştir.

Altıntepsi Mh. 34035 Bayrampaşa / İSTANBUL

E-mail: info@otogar.com

Web Tasarım : BeyazPiksel